קידום ממומן לעסקים הינו תהליך בו משפרים את תנועת הגולשים וכמות הלידים של עסק מסוים, באמצעות קמפיינים של מודעות בתשלום כל מיני פלטפורמות שיווקיות כדוגמת: Google Ads (מודעות בשלהי עמודי התוצאות של מנוע החיפוש הבכיר), רשתות חברתיות כמו Facebook, Instagram, LinkedIn וכד’ ובאמצעות פרסום מאמרי אורח ממומנים באתרים חיצוניים.

אתרי האינטרנט היו ועודם, הכלי השיווקי החיוני ביותר לעסק המודרני, אך אתר העסק שלכם לא יזכה לחשיפת לקוחות פוטנציאליים במידה והוא לא יעלה להם בעמוד התוצאות הראשון (ולעיתים נדירות גם בעמוד השני) במנועי החיפוש ובראשם ענקית המידע האמריקנית – Google.

האסטרטגיה של קידום ממומן במנועי החיפוש, מבוססת על מילות / ביטויי מפתח, כאשר גולשים המחפשים את מילות המפתח הכלולות במודעות, מקבלים רשימה של 4-6 תוצאות ממומנות של אתרי עסק אשר זכו במכרז של גוגל (Bid) ומודעותיהם פורסמו כתוצאה מכך.

התשלום של בית העסק עבור המודעות בגוגל, הן לפי שיטת התמחור “Pay Per Click”, כלומר, העסק שעל דף הנחיתה שלו הקליק הגולש בשל חשיפה למודעה, משלם על כל אחת מההקלקות האלו, מחיר שנקבע מראש במכרז הפומבי מול העסקים המתחרים על אותה מילת מפתח.

לקידום ממומן בגוגל של העסק שלכם, יש יתרונות לא מבוטלים והוא עונה על הצורך המיידי ליצור טראפיק של גולשים / לקוחות פוטנציאליים לאתר שלכם כדי ליצור עניין בשירותים / מוצרים/ מבצעים לזמן מוגבל שאתם בוחרים לקדם בטווח הזמן הנוכחי.

זה לעומת הקידום האורגני (SEO) שעל אף שהינו ערוץ מדהים ליצירת תנועת גולשים ולידים באתר, הוא תהליך ממושך שלא יכול לספק לכם תוצאות מעכשיו לעכשיו.

תהליך עבודה אופייני לקידום ממומן לעסקים

1. בחירת מילות / ביטויי מפתח למודעה

לצורך יצירת מודעה / קבוצת מודעות בקמפיין פרסום במנועי החיפוש, על העסק המפרסם / מומחה ה-PPC של החברה, לערוך מחקר מילות מפתח רלוונטיות לעמודי האתר אותם אנו בוחרים לקדם. את המחקר נהוג ורצוי לבצע בכלי הייעודי של גוגל – “Google keyword planner” (להבדיל ממגוון כלים חיצוניים הקיימים בענף והינם מדויקים ואמינים פחות)

האלגוריתם החכם בכלי המחקר של גוגל יודע לחשב את הצעת המחיר המקסימלית שהצעתם עבור ביטוי המפתח וגם פרמטרים כמו איכות ורלוונטיות דף הנחיתה שאליו אתם רוצים לקשר את המודעה החדשה ומדרג את המודעה שלכם במכירה הפומבית מול מודעות אחרות באותה שאילתת חיפוש, עד שלבסוף הוא בוחר את המודעות שהוא מוצא כרלוונטיות ביותר עבור הגולשים על אותה שאילתא ומתמחר את המודעה לפי כמות התחרות עליה והאיכות של עמוד הנחיתה שלכם (גוגל שואפת לייצר למשתמשיה את התוכן האיכותי והרלוונטי ביותר עבורם ומתגמלת את האתר שמעניק את החוויה הטובה ביותר למשתמש – בקידום ממומן וגם בקידום אורגני לעסקים).

2. כתיבת מודעה לקמפיין

לכל עסק יש את השפה השיווקית שלו. בחירת הנוסח של מודעות הקמפיין הממומן בגוגל לעסקים, צריכה להתבצע בהתאמה לרוח הכללית ולנושא הראשי של שירותי / מוצרי האתר ולנושא קמפיין הפרסום.

בנוסף, חשוב מאוד לכוון את המודעה לקהלי יעד ספציפיים. לדוגמה, צריך להחליט האם אנו משתמשים במינוחים מקצועיים (ז’רגון) או לפנות לכלל ציבור הגולשים.

מטרת הקמפיין המסוים, היא זו שתקבע את תוכנן של המודעות ואת מילות המפתח שיקודמו בגופן.

3. עיצוב ובנייה של עמוד נחיתה איכותי ומניע לפעולה –

מודעות פרסום ממומן בגוגל, מובילות את המקליקים על המודעות לדף נחיתה שהוא בעצם העמוד הראשון שאליו מגיע הגולש מתוצאות החיפוש של גוגל (או כל מנוע חיפוש אחר). אלה יכולים להיות עמודי נחיתה מלאים, קרי עמודי תוכן סטנדרטים באתר העסק או עמודים שפותחו במיוחד (one page) על בסיס פלטפורמה של כלים לייצור עמודי נחיתה שיווקים.

ישנם המון סוגי עמודי נחיתה ועיצוב העמוד תלוי באופי של העסק והמוצרים שלו, ובהחלט יש אלמנטים חשובים שכדאי להדגיש עבור יצירת מודעה מוצלחת:

  • שימוש במדיה – בכל עמודי הנחיתה שתיצרו, כדאי מאוד שיהיה שילוב של וידאו, תמונות, חוות דעת טובות של לקוחות ועוד, אשר ישפרו את ההמרה של המודעה שלכם בצורה משמעותית.
  • שימוש בביטויי מפתח בעמוד הנחיתה – אנחנו בונים קמפיין המבוסס על כמויות חיפושים בגוגל ועל כן חשוב שגם דף הנחיתה שלנו יכיל את אותם ביטויים, אשר יעזרו לנו בחיזוק הרלוונטיות של המודעה למול האלגוריתם של גוגל ושיפור הסיכוי שלנו לזכות במכרז של גוגל ולהיות אלה שהמודעה שלהם מפורסמת.
  • התאמה למובייל (טלפון חכם נייד) – היום רוב הגולשים נכנסים לאתרים מגלישה בסלולר ולכן לפני שהמודעה שלכם עולה לאוויר, בצעו את הבדיקות שלכם לגבי התאמה לגודל מסך של מכשיר נייד, מבחינת גודל פונטים, כפתורים לחיצים שאינם קרובים מדי אחד לשני וטקסט שאינו גולש מחוץ לשולי הדף.
  • מהירות טעינתו של עמוד הנחיתה – שיעורי הנטשיה של עמוד הנחיתה שלכם שאליו מגיעים גולשים מההקלקה על המודעה שיצרתם, תעלה דרמטית במידה ועמוד הנחיתה שלכם יהיה איטי מאוד.

והכי חשוב… עמודי נחיתה שיווקים צריכים במספר שורות טקסט, להעביר לגולש מסרים חשובים מצד העסק המפרסם, למשל: מבצע כלשהו, השקת חנות / סניף מסוים, השקת מותג חדש וכו’.

יהיה אשר יהיה נושאו של עמוד הנחיתה שלכם, הוא צריך לגרום לגולש לפעול כפי שאתם רוצים שיפעל – ימלא טופס פרטים עבוד יצירת ליד, הפיכתו למנוי ניוזלטר שיווקי של העסק, המרתו ללקוח משלם באמצעות טופס עסקה מקוונת ועוד.

4. אופטימיזציה לקמפיין – 

בגלל שקמפיין קידום ממומן לעסקים נעשה בערוצים טכנולוגיים, אפשר להשתמש באותם כלים גם עבור ניטור ושיפור המודעות שהעליתם.

כלי ה- Google adwards מאפשר לכם לבחון רבדים שונים בקמפיין שלכם כמו: מספר החשיפות למודעה, כמות ההקלקות עליה, כמות ההמרות שייצרה ועוד.

באמצעי זה, ניתן למדוד את הביצועים של הקמפיין שלכם, לחשב את תועלת העלות מול התוצאה (ROI) ולשפר את הקמפיין ב-Live.

האם כדאי לי לקדם את אתר העסק באופן עצמאי?

אולי אתם סבורים שזו אינה משימה מאתגרת ומורכבת, אך למעשה מדובר על משימה המצריכה ידע וזמן עבור יצירת מודעה מניבת לידים ועבור מעקב מתמשך אחר תוצאות הקמפיין וביצוע אופטימיזציה לשיפור קמפיין המודעות לפי התוצאות שעולות בכלי הניטור של גוגל אדוורדס. גם ניסיון הוא משתנה חשוב בכל הקשור לקידום ממומן בגוגל, שכן קמפיין יעיל (עם ROI- return of investment אופטימלי) היו דבר פשוט לביצוע בערוץ שיווק דיגיטלי זה.

מהסיבה הזו, אנו ממליצים לכם בעלי עסקים לשקול ברצינות רבה את העסקתו של גורם מקצועי בתחום- מומחה עצמאי ל-PPC או חברת שיווק דיגיטלי שמפעילה מומחים בתחום, שיוכלו לבצע את המשימה על הצד המקצועי ביותר עבורכם, דבר שישתלם שיותר מסביר כי ישתלם לכם.

אין פוסטים בקטגוריה הזו כרגע.